Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

مجله هادي>گفتگوي ورزشي مؤسسه


مصاحبه با جناب حجة الاسلام آقاي سيد رحمة الله رضايي مربّي رشته کاراته در حوزه علميه امام خميني (ره)

مجله هادي: لطفاً مختصري از خودتان بگوئيد؟

رضايي: اينجانب سيد رحمت ا.. رضائي از طلاب مرکز جهاني علوم اسلامي هستم و در حال حاضر درس سطوح را تمام کرده و آماد? نوشتن پايان نامه هستم و بنده متولد 1353 هستم و از سال 1367 شروع به تمرينات در رشته ورزشي کاراته زير نظر استاد سيد علي خليلي در قم – باشگاه استقلال کردم.

هادي: جناب آقاي رضائي چند سال است که در رشته کاراته فعاليت داريد ؟

رضايي: حدود 16 سال است که ورزش ميکنم و حدود دوازده سال است که امتياز مربي بودن را با کمربند سيادان 4 و درجه داوري ملي را کسب کردم.

هادي: تا حالا در چند سابقه کشوري ، بين المللي شرکت کرديد که امتياز آورده باشيد؟

رضايي: از آنجائي که براي مهاجرين افغاني در کشور ايران محدوديت هاي زيادي وجود دارد، بنده در مسابقات کشوري زيادي شرکت کرده ام اما دعوت به اردوي تيم ملّي و ... به جهت افغاني بودن من امکان پذير نبود ، مثلآً در سال 1380 بنده در مسابقات قهرماني کشوري در اهواز نائب قهرمان کشور شدم و از آنجا بمدّت يک هفته در همدان در اردو و تمرينات شرکت کردم و جزء شش نفر برتر کشور شدم ، اما جهت ثبت نام در تيم ملّي بنده شناسنامه نداشتم و از همانجا متوقّف شدم ، و اما در مسابقات بين المللي سه دوره از طرف کشور افغانستان بعنوان داور شرکت کردم که بسيار مورد توجه دوستان ورزشي بنده قرار گرفت . دوبار در مسابقات بين المللي جام وحدت و دوستي و يک بار هم در مسابقه بين المللي W.C.K.F تهران و در حال حاضر رئيس شوراي داوران انجمن شيتوريو کاراته دو – افغانستان هستم.

هادي: ديروز جلسه که ورزشگاه شهيد حيدريان قم برگزار شده حضور شما در ورزش گاه و ملاقات شما با آقاي ناطق نوري رئيس فيدراسيون بوکس جمهوري اسلامي روي چه موضوعي بود؟

رضايي: همانطوري که شما هم شاهد بوديد ديروز در ورزشگاه شهيد حيدريان قم فينال مسابقه بوکس چهار جانبه بود و از حقير دعوت بعمل آمده بود و لوح يادبودي بعنوان مربي مرکز جهاني علوم اسلامي اهدا نمودند و بنده حدود 6 سال است که در مدرسه علميه امام خميني (ره) مربي بخش کاراته آنجا هستم. و در جلسه ديروز ساعتي هم با جناب آقاي احمد ناطق نوري رئيس فدراسيون بوکس ديدار نموديم.

هادي: غير از فعاليت هاي ورزشي چه فعاليت هاي داريد؟

رضايي: ورزش در عين حال که بسيار مفيد و از جهاتي مي توان گفت براي يک طلبه از واجبات است ، جزء فعاليتهاي فرعي بنده است ، بنده علاوه بر درس حوزوي ، مسئوليت هيئت خدّام المهدي (عج) را دارم که برنامه هاي بسيار عالي دارد ، دعاي ندبه ، برگزاري مراسم اعياد (ولادت) و مصائب اهل بيت (ع) و در ضمن بنده مسئوليت کلاس مداحي اين هيئت را بر عهده دارم که الحمدالله مدّاحان بسيار خوب و عالي تحويل جامعه داده است از جمله ميتوان اشاره کرد به سيد سجاد حسيني ، که در حال حاضر خود او گرداننده يک جلسه از برادران ايراني است و سيد عبدالحسين سلطاني و سيد محمد اميري و آقاي جعفري و آقاي نائبي و اگر نام ببرم مداحان زيادي داريم که بسيار الحمدالله موفق هستند.

هادي: بعنوان مربّي در چند باشگاه رزمي فعاليت مي کيند؟

رضايي: فعلاً در دو باشگاه فعاليت دارم. اولي در مدرس? علميه امام خميني (ره) طلاب خارجي حدوداً از 60 کشور دنيا و دومي باشگاه K-1 (کيوان) خيابان امام زاده ابراهيم (ع) که اين باشگاه را بنده و برادر عزيزم جناب آقاي سيد مهدي تيموري و برادر عزيزم سيد محمد حسين رضايي باهم اداره مي کنيم و شاگردان ما در مسابقات مختلف کشوري ، بين المللي مقام هاي اول تا سوم را دارند و در جمعه گذشته در تهران تيم ما از بين 12 تيم کشور ايران مقام دوم را کسب کرد .

هادي: جناب آقاي رضايي طي مسابقات شما در برنامه هاي کاراته هنوز پيش آمده است که به کسي ضربه خطرناک وارد کرده باشيد يا خودتان در معرض ضربه خطرناک قرار گرفته باشيد؟

رضايي: البته هر ورزشي خطراتي دارند مثلاً فوتبال که امروزه از پر خطرترين ورزشهاست منتهي رشته رزمي چون دو نفر در مبارزه درگير با هم هستند گاه گاهي اتفاق مي افتد که انسان ضربه اي به حريف بزند يا ضربه محکمي دريافت کند . بنده از خودم عرض مي کنم که دوبار دماغم شکسته در مسابقات و تمرينات و حال آنکه به چند نفر ضربه خطرناک زده باشم يادم نيست (شايد اصلاً نزدم).

هادي: اگر حرف با مجله هادي داشته باشيد بيان فرمائيد؟

رضايي: در پايان تشکر مي کنم از زحماتي که حضرات مي کشند و اميد است که به درگاه خداوند متعال سربلند و پيروز باشيد.

مجله هادي:جناب آقاي صمد الّلهياري با توجه به اينکه شما مسئول تربيت بدني مدرسه علميه امام خميني (ره) هستيد لطفاً آشنايي تان با آقاي رضايي تا چه حد بوده و يا خاطره خوب اگر از ايشان داريد بيان فرمائيد؟

آقاي الّلهياري: آقاي رضايي از طلاب فعال مدرسه علميه امام خميني است طي چند سال است که بنده در آنجا اشتغال دارم و ايشان نير بعنوان مربي طلاب خارجي در آن مدرسه است . در سال 80-81 بود که اينجانب اردويي را در همدان غار علي صدر برده بوديم صبح جمعه بود لذا از آقاي رضايي تقاضا شد که دعاي ندبه برگزار کند و ايشان با توجه به اينکه از مداحان خوب است دعاي ندبه را بسيار عالي تلاوت کردند و روضه اي خواندن که همه مستفيض شديم و اين خاطره خوب برايم باقي است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1193 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1682 پرونده با مبلغ اهدایی 78,340,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت